Çocuklar İçin STEM’i Keşfetmenin 4 Yolu

0

Çocuklar için etkinlikler söz konusu olduğunda, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) onlar için çok eğlenceli ve değerli dersler sunar. Sadece onları meşgul etmekle kalmaz, aynı zamanda onlara değerli beceriler de öğretir. Bu beceriler hem sınıf içinde hem de sınıf dışında kullanılabilir.

Birçok ebeveyn, çocuklar için STEM’i ve faydalarını duymuş olsa da, çocuklarını nasıl dahil edeceklerini bilmiyor olabilirler. Kendinizi bu grupta buluyorsanız, çocuklarınızın STEM konularını keşfetmesinin 4 yolu var.

Kitap Okuyun

Okumak bilgidir. Konu ne olursa olsun, okumak size daha fazlasını öğrenmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verebilir. Temel bilgileri edinerek başlayabilir ve ardından bunu genişletmek için okumaya devam edebilirsiniz. Çeşitli STEM konularında birçok farklı kitap seviyesi vardır.

STEM’i keşfetmek için yerel kütüphanenizi ziyaret edin veya çevrimiçi kitaplara göz atın. Çocuğunuz bir alanda başlayabilir ve sonra başka bir şeyi daha çok sevdiğini fark edebilir. Buradaki fikir, hangi alan hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerine karar verebilmeleri için farklı alanlar hakkında bilgi edinmelerine izin vermektir.

Kampları İnceleyin

Çocukların STEM’i keşfetmelerine yardımcı olmak için yıl boyunca çeşitli yaz kampları ve diğer kamplar vardır. Bölgenizde arama yapmak, aralarından seçim yapabileceğiniz bir kamp listesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bazı kamplar bir alana odaklanırken, diğerleri çocukların diğer birçok STEM alanını keşfetmesine izin verir.

Listenizi daralttığınızda, çocuğunuz hangisinin daha çekici göründüğüne karar verebilir. Bu kampların öğrencilere neler sunduğuna ve kısa sürede ne kadar öğrenebileceklerine şaşırabilirsiniz.

Okul Sonrası Zenginleştirme Programlarına Katılın

Okul sonrası zenginleştirme programları, çocuklar için STEM hakkında bilgi edinmenin en iyi yollarından biridir. Bu programlar, çocukların sürekli öğrenmesini sağlamak için tutarlı bir program sağlar. Bu programlar sırasında çocuklar aynı konulardan hoşlanan akranlarıyla da arkadaşlıklar kurarlar.

Pek çok program çocukların tüm STEM alanlarını keşfetmelerine izin verir, böylece kendilerine en çok hangisinin hitap ettiğini görebilirler. Keşfettikçe, becerilerini geliştirmeyi öğrenirler. Çoğu zaman, STEM’in günlük yaşamlarına hiç fark etmedikleri şekillerde nasıl dahil olduğunu da öğrenirler.

Robot Akademi ile iletişime geçerek “Çocuklar için STEM” Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin.

Robot Akademisi Innovation LAB. Öğrencilerin zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlayan yeteneklerini keşfetme, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitelerini arttıracak, hayal gücünü zenginleştirme ve üretkenliği arttırma yeteneği kazanmalarını amaçlayan sistemli robotik eğitimler gerçekleştirmektedir.

Daha fazla bilgi için;
Telefon: 0(216) 341 13 67
Whatsapp: 0(553) 750 36 93 numaralı telefondan bizi arayın veya bizi ziyaret edin .

Share.

Leave A Reply