App Inventor ile Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimleri

0

App Inventor, Goole tarafında ortaya çıkarılan daha sonra Massachusetts Institute of Technology (MIT) tarafından geliştirilen, blok tabanlı mobil uygulama geliştirme platformudur.

Çocuklar yap boz birleştir gibi kod bloklarını birleştiryor, oyunlar, uygulamalar yapabiliyor ve bunun için programlama bilgisine ihtiyaç duymuyor. Sürükle ve bırak yöntemiyle uygulama geliştirirken hem eğleniyor hem de programlama mühendisliğinin en temel yeteneği olan algoritma geliştirmeye öğreniyorlar.

Geliştirdikleri uygulamaları başkalarıyla paylaşıp arkadaşlık kazanıyor, eleştirisel bakış açısıyla projeleri ele alıyorlar ve geribildirimde bulunuyorlar. Bilgisayarlar üzerinde birçok bileşeni kullanarak tanıyor, bilgi ve deneyim kazanıyorlar. En önemlisi, bunları yaparken bolca eğleniyorlar!

Özetlersek App Inventor önemlidir, çünkü:

  • Kod yazmayı kolayca öğretir.
  • Algoritma kavramını öğretir.
  • Paylaşmayı ve projelere eleştirel yaklaşımları görür.
  • Sensörleri ve telefon mekanizmalarınız tanır, bilgi sahibi olurlar.

 

Eğlenceli ve Güçlü Programlama

MIT App Inventor, metin tabanlı kodlamanın karmaşık dilini görsel, sürükleyip bırakan yapı taşlarına dönüştüren, programlama ve uygulama oluşturma konusunda yenilikçi bir başlangıç ​​niteliğindedir.

 

App Hakkında Her Şey

Öğrenciler, çeşitli konularda uygulamalar oluşturmayı öğreneceklerdir: Mobil Kullanıcı Arayüzü, Mobil Etkileşim ve Animasyon, Ağ Programlama, Mobil Sunucu İletişim, Çevrimiçi Sohbet Mobil Sensörler, Mobil Oyun Tasarımı ve Geliştirme.

 

Uygulamalardan Büyük Fikirler öğrenin

MIT Media Lab’ın ileri düzey bir programlama öğrenme platformu olan öğrenciler programlama ve bilgisayar bilimleri eğlenceli bir şekilde öğrenirler. Uygulama geliştirme, bilgisayar programlama ile ilgili en önemli kavramları öğretir ve öğrencileri gerçek kodlama çalışmasına hazır hale getirir.

 

Uygulamalarınızı Yayınlayın ve Paylaşın

Tıpkı gerçek bir uygulama geliştiricisi ve girişimci gibi, uygulamalarınızı uygulama mağazasına yayınlayacak ve dünyanın dört bir yanından insanlara indirilebilecek hale getireceksiniz.

 

Bir Sonraki Girişimci Olun

El becerileri ve problem çözme becerileri üzerine odaklanıyoruz. Ayrıca, öğrencileri başlangıç ​​fikirlerini düşünmeye, prototip oluşturmaya ve genç bir girişimci haline getirmeye yönlendiriyoruz.

 

Share.

Leave A Reply